JuhendidOst › Kuidas luua uus Ostutellimus?

Ostutellimus on peamine dokument ProdMasteri ostumoodulis.  Ostutellimus luuakse ebapiisava laovaru korral ja adresseeritakse konkreetsele tarnijale.  Ostutellimustest, mis on loodud Ostupäringu (tarnijale saadetud hinnapäring) või ostuvajaduse (mis on loodud planeerimise tulemusena) alusel, räägime hiljem.

Ostutellimusele sisesta järgmised andmed: tarnija, valuuta, soovitud saabumise kuupäev, tarneaadress, kontaktandmed, tarne- ja maksetingimused, tarneviis ja transpordi andmed, soovitud dokumendi keel jms.  Ostutellimuse ridadele sisesta tooted.  Iga rida sisaldab endas tootekoodi, toote kirjeldust (s.h. tarnija toote kood ja kirjeldus), tellitud kogus, ostu- ja laotoote mõõtühikud, ühiku hind, soovitud ja kinnitatud saabumise kuupäeva jms.

Ostutellimust on võimalik avada üle vaatamiseks ja/või muutmiseks olenevalt tellimuse olekust.  Tellimuse ja ridade olek muutub automaatselt vastavalt neil tehtud muudatustele ning “elutsüklile” (nt. kinnitatud, osaliselt saabunud jms.).  Võimalus ostutellimust avada ja/või muuta, oleneb ka kasutaja õigustest!